How should a driver of a blue car act in this situation?

Expert comment

Визначимо головну і другорядну дороги в цій ситуації. Наведемо значення терміна «головна дорога» з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Головна дорога — дорога з покриттям відносно ґрунтової або та, що позначається 1.22,  1.23.1, 1.23.2, 1.23.3, 1.23.4, 2.3. Наявність на другорядній дорозі покриття безпосередньо перед перехрестям не прирівнює її за значенням до пересічної».

Тобто це перехрестя — нерегульоване, нерівнозначних доріг. Дорога, по якій рухається синій автомобіль, з покриттям, асфальтована, а значить є головною, а дорога, по якій рухається трактор, — ґрунтова, другорядна.

Визначимо черговість проїзду цього перехрестя, звернемося до пункту 16.11, згідно з ПДР:

«На перехресті нерівнозначних доріг водій транспортного засобу, що рухається по другорядній дорозі, повинен дати дорогу транспортним засобам, які наближаються до цього перетину проїзних частин по головній дорозі, незалежно від напрямку їх подальшого руху».

Нагадаємо значення термінів з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

«Перевага — право на першочерговий рух стосовно інших учасників дорожнього руху».

Таким чином, правильною відповіддю буде перша: синій автомобіль перебуває на головній дорозі, а значить має перевагу в русі.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo