Is the driver of a white car allowed to stop at this place to pick up a passenger?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Для відповіді на це запитання звернемося до пункту 15.9, в якому перераховано місця, де зупинку заборонено. Згідно з ПДР:

«Зупинка забороняється:

a) на залізничних переїздах;

б) на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених пунктом 15.8 цих Правил);

в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;

г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;

ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю проїзної частини, що перетинається, у разі відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки навпроти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;

д) в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;

е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а якщо їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;

є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;

ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд чи об’їзд транспортного засобу, що зупинився;

з) у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;

и) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду».

На малюнку ми бачимо споруду мостового типу над іншою дорогою. Звернемося до пункту 1.10, щоб розібратися в значеннях термінів, згідно з ПДР:

«Міст — споруда, призначена для руху через річку, яр та інші перешкоди, межами якої є початок і кінець пролітних споруд».

«Шляхопровід — інженерна споруда мостового типу над іншою дорогою (залізницею) в місці їх перетину, що забезпечує рух по ній на різних рівнях і дає можливість з’їзду на іншу дорогу».

«Естакада — інженерна споруда для руху транспортних засобів і (чи) пішоходів, підняття однієї дороги над іншою у місці їх перетину, а також для створення дороги на певній висоті, яка не має з’їздів на іншу дорогу».

Ці слова позначають дуже схожі конструкції, тому в повсякденному житті їх часто плутають, для кращого розуміння розглянемо інші формулювання.

Здавна люди будували мости для подолання водних перешкод — річок, озер, боліт. Перші мости були побудовані кілька тисяч років тому, отже слово «міст» не тільки найчастіше використовується, а й найстаріше. В широкому сенсі майже всі інші споруди (естакади, шляхопроводи) є мостами.

Міст — це штучна споруда, зведена через річку, озеро або будь-яку іншу водну перешкоду.

Шляхопровід — це один з видів мостових споруд, що пропускає дорогу над іншою дорогою (автомобільною чи залізничною), яром, ущелиною або іншою природною чи штучною перешкодою, крім водотоків. Він технологічно серйозно відрізняється від моста, тому й називається по-іншому. Головна відмінність — набагато простіші опори; адже при проектуванні шляхопроводу не треба враховувати водотік, льодохід, розмиви опор і можливий навал суден, що проходять. Загалом шляхопровід — це міст над звичайною дорогою.

Естакада — це інженерна споруда, що складається з ряду однотипних опор і прольотів, призначена для розміщення дороги вище рівня землі з метою обходу зайнятих земель або транспортних потоків. Естакада фактично є складовою частиною шляхопроводу.

Для будівництва шляхопроводу зазвичай потрібно 2—4 прольоти довжиною 10—30 м кожен, а ось для прокладки естакади їх необхідно більше. По суті, це головна відмінність між цими інженерними спорудами. Але є й інші: шляхопровід перетинає тільки дорогу, а естакада може перетинати одразу кілька видів перешкод — це можуть бути річка, автомобільна дорога і залізничні колії. Тобто естакада цілком може поєднувати таким чином в собі міст і шляхопровід.

Згідно з описами вище, в цій ситуації на малюнку зображений шляхопровід, так звана «дорога над дорогою». Як бачимо, з підпункту «в» пункту 15.9 випливає, що зупинку на шляхопроводах заборонено, тому, без сумніву, правильна відповідь — перша.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo