Is a white car parked correctly on the hill?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку бачимо попереджувальний знак, згідно з ПДР:

«Знак 1.6 «Крутий підйом» попереджає про наближення до підйому, на якому діють вимоги розділу 28 цих Правил, і встановлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

Знак установлюється безпосередньо перед початком підйомів або спусків, розташованих один за одним.

Якщо ділянку підйому неможливо проглянути на всьому її протязі або її довжина перевищує 0,5 км, то разом зі знаком застосовується табличка 7.2.1 «Зона дії».

Також і в самому запитанні зазначено, що на малюнку зображено підйом.

Білий автомобіль поставлено задньою частиною до тротуару (по тротуару йде пішохід). Розберемо докладніше, чи не порушуються вимоги Правил в цьому випадку.

Пункт 15.2, згідно з ПДР:

«За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

Пункт 15.5, згідно з ПДР:

«Ставити транспортні засоби під кутом до краю проїзної частини дозволяється в місцях, де це не перешкоджатиме руху інших транспортних засобів.

Біля тротуарів або інших місць із пішохідним рухом ставити транспортні засоби під кутом дозволяється лише передньою частиною, а на підйомах — тільки задньою частиною».

Тобто в цьому місці зупинка або стоянка дозволена, бо відсутні спеціально відведені місця для зупинки і узбіччя. Нагадаємо, що білий автомобіль перебуває на підйомі — дозволяється ставити під кутом і тільки задньою частиною за умови, що в цьому місці це не перешкоджатиме руху інших транспортних засобів. Також варто звернути увагу, що задньою частиною необхідно ставити для того, щоб транспортний засіб мимовільно не відкотився назад. Розташування під кутом, як в цьому випадку, задньому правому колесу білого автомобіля дасть змогу тільки впритул притиснутися до бордюру тротуару у разі найменшого самовільного руху, тобто самовільний рух усього автомобіля назад (на спуск) тут малоймовірний.

Правильний варіант відповіді — перший.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo