Upon what conditions is the driver of the car allowed to move along the extreme left lane on the road with median strip?

Expert comment

Звернемося до пункту 11.5 для відповіді на це запитання, згідно з ПДР:

«На дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, якщо це не суперечить правилам зупинки (стоянки)».

Розберемо можливість зупинки в ситуації, яка зображена на малюнку, спираючись на пункт 15.3, згідно з ПДР:

«У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

Таким чином, правильною відповіддю буде перша, що випливає з пункту 11.5.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo