Is reversing allowed in this place of a dangerous turn?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку ми бачимо дорожній знак, який належать до попереджувальних. Наведемо його опис, згідно з ПДР:

«Знак 1.1 «Небезпечний поворот праворуч» попереджає про заокруглення дороги радіусом менше 500 м поза населеними пунктами і менше 150 м — у населених пунктах або про заокруглення з обмеженою оглядовістю.

Знак установлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

Щодо руху заднім ходом звернемося до пункту 10.10, згідно з ПДР:

«Забороняється рух транспортних засобів заднім ходом на автомагістралях, дорогах для автомобілів, залізничних переїздах, пішохідних переходах, перехрестях, мостах, шляхопроводах, естакадах, у тунелях, на в’їздах і виїздах з них, а також на ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи недостатньою видимістю.

Дозволяється рух заднім ходом на дорогах з одностороннім рухом за умови дотримання вимог пункту 10.9 цих Правил та неможливості під’їхати до об’єкта іншим способом».

Як бачимо, судячи з малюнку і встановленого знака 1.1, дорога має закруглення, через що оглядовість обмежена.

Щоб розуміти різницю між термінами «обмежена оглядовість» і «недостатня видимість» звернемося до пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Видимість у напрямку руху — максимальна відстань, на якій з місця водія можна чітко розпізнати межі елементів дороги та розміщення учасників руху, що дозволяє водієві орієнтуватися під час керування транспортним засобом, зокрема для вибору безпечної швидкості та здійснення безпечного маневру.

Недостатня видимість — видимість дороги в напрямку руху менше 300 м у сутінках, в умовах туману, дощу, снігопаду тощо.

Оглядовість — об’єктивна можливість бачити дорожню обстановку з місця водія.

Обмежена оглядовість — видимість дороги в напрямку руху, обмежена геометричними параметрами дороги, придорожніми інженерними спорудами, насадженнями та іншими об’єктами, а також транспортними засобами».

З вищевикладеного випливає, що в ситуації, яка зображена на малюнку, встановлений знак 1.1 попереджає про заокруглення дороги з обмеженою оглядовістю, а пункт 10.10 забороняє рух транспортних засобів заднім ходом на таких ділянках доріг. Правильний варіант відповіді, відповідно, другий.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo