How should the tram driver act in this situation?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку бачимо регульоване світлофором перехрестя (пункт 16.1). Розберемо значення сигналів світлофора з пункту 8.7.3, згідно з ПДР:

«Сигнали світлофора мають такі значення:

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом із жовтим або червоним сигналом світлофора інформують водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, що рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при увімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

Також стосується запитання пункт 16.9, згідно з ПДР:

«При русі в напрямку стрілки, увімкненої в додатковій секції одночасно з жовтим або червоним сигналом світлофора, водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються з інших напрямків.

Під час руху в напрямку стрілки зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, водій повинен зайняти крайню праву (ліву) смугу руху та дати дорогу транспортним засобам і пішоходам, які рухаються з інших напрямків».

Із описаного вище випливає, що в цій ситуації водій трамвая не матиме переваги в русі перед водіями інших транспортних засобів, що рухаються на основний зелений сигнал світлофора з інших напрямків, бо він рухатиметься прямо на сигнал у вигляді зеленої стрілки додаткової секції разом з червоним сигналом світлофора в основній секції. Правильна відповідь — друга.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo