In which case, when riding a motor vehicle equipped with seat belts, the passengers must be fastened in accordance with Traffic Rules?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Наведемо значення термінів, які звучать в тексті запитання, згідно з ПДР:

«Пасажир — особа, яка користується транспортним засобом і перебуває в ньому, але не причетна до керування ним».

«Механічний транспортний засіб — транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт».

Відповідь на це запитання знайдемо в пункті 5.2, згідно з ПДР:

«Пасажири, користуючись транспортним засобом, повинні:

a) сидіти або стояти (якщо це передбачено конструкцією транспортного засобу) в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування;

б) під час пересування на транспортному засобі, обладнаному ременями безпеки (крім пасажирів з інвалідністю, фізіологічні особливості яких заважають користуватися ременями безпеки), бути пристебнутими, а на мотоциклі і мопеді — в застебнутому мотошоломі;

в) не забруднювати проїзну частину та смугу відведення автомобільних доріг;

г) не створювати своїми діями загрозу безпеці дорожнього руху;

ґ) у разі зупинки чи стоянки транспортних засобів на їх вимогу в місцях, де дозволено зупинку, стоянку або паркування тільки водіям, які перевозять пасажирів з інвалідністю, на вимогу поліцейського пред’явити документи, що підтверджують інвалідність (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності) (підпункт доданий 11.07.2018)».

Використання засобів пасивної безпеки, таких як ремені безпеки, є формою забезпечення безпеки пасажирів, яка спрямована на попередження їх травмування внаслідок різкого гальмування або маневрування транспортного засобу, а також у разі дорожньо-транспортної пригоди. Стає зрозумілим, що друга відповідь буде правильною.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo