What to do in case of fueling a fuel tank of a diesel engine with gasoline?

Expert comment

Якщо дизельний автомобіль заправити бензином, наслідки будуть сумні, бо така «заміна» палива згубна для дизельних моторів.

Річ у двох чинниках:

• сучасна паливна система дизельних авто вкрай чутлива до якості палива;

•  елементи дизельної паливної апаратури змащуються дизпаливом, а бензин має інший ступінь в’язкості — він «сухий», і це може вивести з ладу паливний насос високого тиску або форсунки. Саме ці деталі найбільше схильні до пошкодження в цьому випадку.

Якщо залити в бак дизельного автомобіля бензин, він навіть може попрацювати на такому паливі якийсь час. Але відсутність мастила й інша тепловіддача при горінні бензину спричинять перегрів двигуна, аж до тотального його пошкодження.

Конкретний прогноз залежить від багатьох факторів. Має значення і кількість залитого палива (і наявного в системі дизельного палива), і конструктивні особливості автомобіля та його паливної системи.

Головне правило — тільки-но ви зрозуміли, що заправляєте машину не тим типом палива, не заводьте двигун! Навіть щоб від’їхати від колонки.

Необхідно злити паливо з бака, а також промити бак гасом. Краще, якщо вийде викликати евакуатор і відправитися на СТО для проведення цих дій. Тільки в цьому випадку наслідків для двигуна і паливної апаратури не настане.

Якщо ситуація виявлена, коли водій завів мотор і вже проїхав дистанцію, поки двигун не заглух, шлях один — на СТО, і потім вже спиратися на висновок фахівців.

• Щонайменше знадобиться злити залишки палива, промити всі магістралі і форсунки, замінити паливний фільтр.

•  Щонайбільше власнику загрожує «перебрати» дорогі елементи паливної системи (паливний насос високого тиску, форсунки, плунжерні пари та ін.), в окремих випадках — ще й витратити кошти на ремонт кривошипно-шатунного механізму двигуна.

Очевидно, що перший варіант відповіді буде правильним.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo