When using engine braking on a steep descent, a driver must select the gear on this basis of the following conditions:

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Велика ефективність гальмування забезпечується нижчою передачею. Тому в такому випадку слід обирати передачу, виходячи з правила: чим крутіший спуск, тим нижча передача.

Якщо відпустити педаль газу, коли машина на схилі рухається «на передачі», то вона нібито притримуватиметься двигуном («гальмування двигуном»).

Чим нижча передача, тим сильніше автомобіль гальмується. І варто зауважити, що гальмування відбувається без використання педалі гальма.

Під час звичайного гальмування виконавчі гальмівні механізми (барабани, диски, колодки та ін.) сильно нагріваються.

Якщо вимкнути передачу або просто натиснути педаль зчеплення, то двигун відокремлюється від ведучих коліс і машина отримує занадто велику свободу — мимоволі котиться з гори, нарощуючи при цьому швидкість руху. Доводиться часто гальмувати, внаслідок чого нагрівання деталей збільшується все більше і більше. І тут не виключена ситуація, що при черговому натисканні на педаль гальма (педаль гальма натиснута повністю) гальмування не відбувається. Причина цього явища — закипання гальмівної рідини в підвідних шлангах і трубках. Цим явищем і небезпечні затяжні спуски.

Тому також нагадаємо, що з метою уникнення ДТП на крутих спусках слід: рухатися з увімкненими зчепленням і передачею, виконувати гальмування двигуном.

Правильна відповідь — друга.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo