On which vehicles should this identification mark be placed?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Пункт 30.3 дасть чітку відповідь на це запитання, згідно з ПДР:

«На відповідних транспортних засобах установлюються такі розпізнавальні знаки:

ї) «Розпізнавальний знак транспортного засобу» — спеціальна стрічка із світлоповертальної плівки з нанесеними під кутом 45 градусів червоними і білими смугами, які чергуються. Знак розміщується на транспортних засобах ззаду горизонтально і симетрично до поздовжньої осі якомога ближче до зовнішнього габариту транспортного засобу, а на транспортних засобах, що мають кузов-фургон, — і вертикально. На транспортних засобах, які використовуються для дорожніх робіт, а також на засобах, що мають особливу форму, і на їх обладнанні знак розміщується також спереду і по боках.

Розпізнавальний знак розміщується обов’язково на транспортних засобах, які використовуються для дорожніх робіт, а також на засобах, що мають особливу форму. На інших транспортних засобах розпізнавальний знак розміщується за бажанням їх власників».

Нагадаємо значення терміна «дорожні роботи». Транспортні засоби, що використовуються для дорожніх робіт, мають бути позначені таким розпізнавальним знаком, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Дорожні роботи — роботи, пов’язані з будівництвом, реконструкцією, ремонтом чи утриманням автомобільної дороги (вулиці), штучних споруд, споруд дорожнього водовідводу, інженерного облаштування, встановленням (ремонтом, заміною) технічних засобів організації дорожнього руху».

Як бачимо, вказане у відповідях 2 і 3 буде правильним, обидва варіанти доповнюють один одного і збігаються із зазначеним в пункті вище. Але оскільки правильною відповіддю може бути тільки одна, це буде четверта, яка об’єднує вказане у варіантах 2 і 3.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo