Is a driver entitled to challenge the actions of police officer in case of violation of the legislation by him or her?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Чітку відповідь на це запитання дасть пункт 2.14, згідно з ПДР:

«Водій має право:

a) керувати транспортним засобом і перевозити пасажирів або вантажі дорогами, вулицями чи іншим місцями, де їх рух не заборонено, в установленому порядку відповідно до цих Правил;

б) виключено на підставі постанови КМУ № 1029 від 26.09.2011;

в) знати причину зупинки, перевірки та огляду транспортного засобу посадовою особою державного органу, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом, а також її прізвище і посаду;

г) вимагати від особи, яка здійснює нагляд за дорожнім рухом і зупинила транспортний засіб, пред’явлення посвідчення її особи;

ґ) отримувати необхідну допомогу від посадових осіб та організацій, які беруть участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху;

д) оскаржити дії поліцейського в разі порушення ним законодавства;

е) відступати від вимог законодавства в умовах дії непереборної сили або якщо іншими засобами неможливо запобігти власній загибелі чи каліцтву громадян».

Стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде перша — має.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo