How should a driver of white car, who is waiting for a traffic light signal that allows movement to turn on, act in this situation in order to drive straight?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку бачимо перехрестя, яке регулюється світлофором (згідно з пунктом 16.1). Також бачимо, що на світлофорі ввімкнено червоний, що забороняє рух, сигнал і є додаткова секція, яка вказує стрілкою зеленого кольору напрямок ліворуч.

Білий автомобіль має намір продовжувати рух прямо, бо в нього не ввімкнені світлові покажчики повороту, і він очікує увімкнення зеленого, що дозволяє рух, сигналу в основній секції світлофора. За білим розміщується зелений автомобіль, у якого ввімкнені світлові покажчики лівого повороту, а значить він має намір повернути ліворуч.

Пункт 16.10 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:

«На перехресті, де рух регулюється світлофором з додатковою секцією, водій, що перебуває на смузі, з якої робиться поворот, повинен продовжувати рух у напрямку стрілки, увімкненої в додатковій секції, якщо його зупинка на заборонний сигнал світлофора створить перешкоди транспортним засобам, що рухаються за ним по тій самій смузі».

Таким чином, у цій ситуації водій білого автомобіля повинен виконати дії, що описані в другому варіанті відповіді, який і буде правильним.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo