What is the priority of passing of cars at this intersection?

Expert comment

На малюнку зображене регульоване перехрестя, згідно з пунктом 16.1 ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками (нові зміни від 15.11.2017)».

Бачимо, що білий автомобіль має намір повернути ліворуч, при цьому йому дозволяє рух зелений сигнал світлофора. Фіолетовий автомобіль має намір продовжити рух прямо, йому також дозволено рух у цій ситуації, відповідно.

Звернемося до пункту 16.6, згідно з ПДР:

«Повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч.

Цим правилом повинні керуватися між собою і водії трамваїв».

Наведемо значення термінів з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Перевага — право на першочерговий рух щодо інших учасників дорожнього руху».

«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

Таким чином, фіолетовий автомобіль має перевагу в русі та проїде перехрестя першим, після нього проїде білий автомобіль. Правильна відповідь — друга.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo