How should you act when turning left in this situation?

Expert comment

На малюнку бачимо, що на перехресті наш автомобіль має намір повернути ліворуч, зустрічний автомобіль має намір продовжувати рух прямо.

Звертаємо увагу на ввімкнений зелений сигнал світлофора і знак пріоритету з табличкою під ним.

Звернемося до пункту 16.1, згідно з ПДР:

«Перехрестя, де черговість проїзду визначається сигналами світлофора чи регулювальника, вважається регульованим. На такому перехресті знаки пріоритету не діють.

У разі вимкнення світлофора або його роботи в режимі миготіння сигналу жовтого кольору та відсутності регулювальника перехрестя вважається нерегульованим, і водії повинні керуватися правилами проїзду нерегульованих перехресть та встановленими на перехресті відповідними дорожніми знаками.

Тобто це перехрестя регульоване, і тут слід керуватися тільки зеленим, який дозволяє рух, сигналом світлофора. Проте світлофор не має додаткової секції, з чого випливає, що зустрічному автомобілю теж горить цей сигнал.

У черговості проїзду допоможе розібратися пункт 16.6, згідно з ПДР:

«Повертаючи ліворуч або розвертаючись при зеленому сигналі основного світлофора, водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу трамваю попутного напрямку, а також транспортним засобам, що рухаються в зустрічному напрямку прямо або повертають праворуч».

Таким чином, правильною відповіддю буде друга — слід дати дорогу зустрічному автомобілю.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo