In what case you must give way to police?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

У цьому випадку слід звернутися до пункту 3.2, згідно з ПДР:

«У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком і (чи) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів).

На транспортних засобах, що рухаються в супроводжуваній колоні, має бути ввімкнено ближнє світло фар.

Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов’язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку».

На малюнку чітко бачимо, що ввімкнено світловий покажчик лівого повороту, але проблискові маячки синього кольору вимкнені. Якщо буде увімкнений проблисковий маячок синього кольору і (чи) спеціальний звуковий сигнал на автомобілі поліції, тоді водіям інших транспортних засобів необхідно буде поступитися йому дорогою.

Правильна відповідь — перша.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo