Why is wheel balancing carried out?

Expert comment

Балансування коліс — це процес зменшення неврівноваженого обертання колеса до прийнятного рівня. Балансування дозволяє правильно розподілити вагу коліс для оптимального обертання, тобто просто кажучи — усунення биття колеса при обертанні, спричиненого відцентровою силою.

Основними причинами виконання цієї операції служать вимоги забезпечення безпеки руху, подовження термінів служби елементів підвіски, комфорту при русі тощо.

Кожен автовласник повинен розуміти, що невідбалансовані колеса призводять до появи відцентрових сил, яких не має бути. Ці сили передаються з коліс на елементи підвіски і далі безпосередньо на сам кузов. Вони діють у різних напрямках, у зв’язку з чим при русі транспортного засобу з’являється підвищена вібрація і надмірні навантаження на автомобіль в цілому. Причому практично ніхто з водіїв не замислюється над тим, що ударна сила на підвіску досить сильна: дисбаланс 14-дюймового колеса всього лише в 20 г при швидкості руху автомобіля 100 км/год за виникаючими навантаженнями дорівнює ударам кувалди вагою 3 кг, яка вдаряє по колесу з частотою 800 разів на хвилину!

Дійсно, якщо не балансувати колеса, то результати можуть бути невтішними і дорогими. Наведемо кілька прикладів того, яким може бути результат при використанні невідбалансованих коліс:

1. Підвищений знос шини і, як наслідок цього, зниження терміну її служби.

2. Знижується безпека руху.

3. Вузли підвіски схильні до підвищеного зносу.

4. Дискомфорт при керуванні автомобілем, підвищена втома водія, бо невідбалансовані передні колеса передають вібрацію на кермо.

Думаю, цих причин і так задосить для своєчасного виконання балансування коліс.

Балансувати необхідно як передні, так і задні колеса. Дійсно, якщо невідбалансовані тільки задні колеса, то вібраційних коливань буде менше, але це зовсім не означає, що не буде підвищеного зносу деталей автомобіля. Причому передчасно виходитимуть з ладу не тільки деталі задньої підвіски, але й передньої, а також усіх чотирьох коліс.

Балансування бажано проводити:

• При встановленні на диск шини, незалежно нової або тієї, що була у використанні.

• Приблизно через кожні 5000 км пробігу автомобіля.

• Після потрапляння автомобіля у велику яму або після пробою підвіски автомобіля.

• При появі вібрації кузова автомобіля і/чи биття в кермо при русі, найчастіше на швидкості понад 60 км/год.

• При кожному ремонті колеса.

Безсумнівно, що правильним варіантом відповіді буде перший — для запобігання биттю колеса під час руху.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo