Who of the drivers has stopped his vehicle on a two-way road in the settlement correctly?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Почнемо з опису пунктів, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

«Пункт 15.1. Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватися у спеціально відведених місцях чи на узбіччі.

Пункт 15.2. У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).

Пункт 15.3. У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділову смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

З’ясуємо значення терміна «узбіччя», згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Узбіччя — виділений конструктивно або суцільною лінією дорожньої розмітки елемент автомобільної дороги, що примикає безпосередньо до зовнішнього краю проїзної частини, розташований з нею на одному рівні та не призначений для руху транспортних засобів, крім випадків, передбачених цими Правилами. Узбіччя може використовуватися для зупинки і стоянки транспортних засобів, руху пішоходів, мопедів, велосипедів (за відсутності тротуарів, пішохідних, велосипедних доріжок або у разі неможливості пересуватися по них), гужових возів (саней)».

На малюнку по лівому і правому боках дороги бачимо узбіччя, на яких зупинилися сірий і зелений автомобілі. Як з’ясували, зупинка і стоянка мають виконуватися в цьому випадку тільки на узбіччі, тому водій білого автомобіля неправильно зупинив свій транспортний засіб.

З тексту запитання знаємо, що ця ситуація розглядається з точки зору перебування в населеному пункті. На малюнку зображена дорога, яка має по одній смузі для руху в кожному напрямку, без трамвайних колій посередині і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), тому зупинка і стоянка в цьому випадку дозволяється на лівому боці дороги.

Таким чином, тільки водії сірого і зеленого автомобілів правильно зупинили свої транспортні засоби в ситуації, яка зображена на малюнку. Правильний варіант відповіді — п’ятий.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo