Who of the drivers has stopped with a violation of the Traffic Rules on the road in the settlement, if it is known that the drivers of the tractor and the truck with a maximum authorized weight of more than 3.5 t have stopped without the need for loading or unloading, and the bus driver without the need for pick up or drop off of passengers?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Наведемо опис установленого інформаційно-вказівного знака, згідно з ПДР:

«Знак 5.5 «Дорога з одностороннім рухом» застосовується для позначення дороги або відокремленої проїзної частини, по якій рух транспортних засобів за всією шириною здійснюється лише в одному напрямку».

На малюнку бачимо дорогу, яка має три смуги для руху в одному напрямку, при цьому всі транспортні засоби зупинилися з лівого боку дороги з одностороннім рухом.

Звернемося до пункту 11.6, згідно з ПДР:

«На дорогах, що мають три і більше смуги для руху в одному напрямку, вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу лише для повороту ліворуч та розвороту, а в населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом, крім цього, — для зупинки ліворуч, в дозволених випадках, з метою завантаження чи розвантаження».

Наведемо пункт 15.3, згідно з ПДР:

«У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1, а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом. Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

Звідси випливає, що в цьому випадку водій автобуса може зупинити свій транспортний засіб на лівому боці дороги з одностороннім рухом в населених пунктах без потреби посадки чи висадки пасажирів, така зупинка не порушуватиме вимоги ПДР, а саме пункту 15.3. У цій ситуації така посадка чи висадка пасажирів з автобуса здійснюватиметься на проїзну частину, що вже є порушенням ПДР (пункту 5.1).

Стає зрозумілим, що порушують вимоги пункту 11.6, а саме умови зупинки ліворуч, трактор зеленого кольору і вантажний автомобіль блакитного кольору. Правильна відповідь — друга, відповідно.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo