What is the biggest danger of a battery?

Expert comment

З матеріалів «Вікіпедії»:

«Автомобільний акумулятор (точніше — автомобільна акумуляторна кислотна батарея) — тип електричної акумуляторної батареї, що застосовується на автомобільному або мототранспорті. Використовується як допоміжне джерело електроенергії в бортовій мережі при непрацюючому двигуні та для запуску двигуна.

В автомобілях переважно використовується свинцево-кислотний тип АКБ.

Свинцево-кислотний акумулятор — тип акумуляторів, що отримав широке поширення, зважаючи на помірну ціну, непоганий ресурс (від 500 циклів і більше), високу питому потужність».

Необхідно дотримуватися обережності під час роботи зі свинцево-кислотними акумуляторами, в яких відкрито доступ до свинцю і сірчаної кислоти. Деякі країни маркують такі АКБ як ті, що вміщають небезпечні речовини, і цей підхід є слушним.

Свинець може бути небезпечний для здоров’я, якщо не буде належним чином оброблений. Свинець — це токсичний метал, який може потрапити в організм при вдиханні свинцевого пилу або через ротову порожнину із забруднених свинцем рук. У разі витоку в землю кислота і частки свинцю призводять до забруднення ґрунту та потрапляють в повітря з парами води.

Сірчана кислота в свинцево-кислотному акумуляторі має високу корозійну активність і є більш шкідливою, ніж кислоти, які використовуються в більшості інших електрохімічних систем. Контакт цієї кислоти з органами зору може призвести до постійної сліпоти, потрапляння всередину через ротову порожнину пошкоджує внутрішні органи, що може призвести до смерті. Під час роботи з сірчаною кислотою завжди слід використовувати засоби індивідуального захисту.

Таким чином, із запропонованих варіантів відповіді правильним виберемо третій.


Ask advice from friends:
Comments •
user-photo