What will happen if the engine oil level is significantly exceeded?

Expert comment

Сьогодні переважна більшість автолюбителів добре обізнані про те, що від якості та рівня оливи в картері безпосередньо залежить справна робота і моторесурс силового агрегату. На роботу мотора впливає як низький рівень мастила, так і високий.

Не допускається перевищення рівня оливи в картері двигуна вище позначки «Max» покажчика рівня оливи. Інакше олива через систему вентиляції картера потраплятиме в камеру згоряння і разом із відпрацьованими газами викидатиметься в атмосферу, а продукти згоряння можуть призвести до відмови нейтралізатора.

Підвищений рівень оливи може призводити:

1) до втрати потужності;

2) до барботування коленвалом оливи, яке спричиняє утворення піни і збільшення газів в оливі вище критичної величини 7 %, що створює стукіт гідроелементів (гідроштовхачі, гідроопори, гідронатягувачі);

3) до підвищеної витрати оливи;

4) до задимлення двигуна (сизий дим).

Переливання оливи вище позначки «Max», а також зниження рівня нижче позначки «Min» шкідливі на будь-якому двигуні.

Загальновідомий факт, що наслідки оливного голодування двигуна, тобто експлуатація мотора з низьким рівнем оливи, можуть бути катастрофічними. Тому кожен водій зобов’язаний постійно і уважно стежити за якістю і кількістю мастила в моторі. Такий контроль зазвичай спрямований на те, щоб олива була свіжою, відповідала всім допускам, а її рівень в двигуні не падав нижче критичної позначки.

Четверта відповідь буде правильною.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo