What is the purpose of clutch coupling in the transmission?

Expert comment

Поняття «муфта зчеплення» має кілька значень, у цьому випадку розглядається як механічний пристрій, що є проміжною ланкою між ведучим і веденим валами, яка передає крутний момент за допомогою сил тертя і в разі потреби роз’єднує їх.

Муфта зчеплення (натискна муфта, муфта вимикання зчеплення, муфта підшипника вимкнення зчеплення) — вузол зчеплення автомобілів, обладнаних трансмісією з ручним керуванням, або ж, інакше кажучи, виконавчий механізм приводу зчеплення, що забезпечує його вимкнення (способом віджимання натискного/ведучого диска від веденого) в момент вмикання та вимикання передач, а також поглинання вібрацій.

Призначення муфти зчеплення на автомобілях полягає в передачі крутного моменту від силової установки на первинний вал коробки передач. Крім цього, вона забезпечує такі функції:

швидке й ефективне роз’єднання двигуна з трансмісією автомашини (наприклад, у разі виникненні потреби перемикання передач під час руху, а також при різкому гальмуванні та зупинці автомобіля);

• плавне перемикання передач під час руху машини;

плавне рушання з місця без ривків і пробуксовки коліс.

Муфта зчеплення на сучасних автомобілях з’єднує співвісно розташовані вал силової установки автомашини і первинний вал коробки передач, а також передає крутний момент без зміни моменту сили.

Міркуючи логічно, стає зрозумілим, що всі перераховані варіанти відповідей збігаються з вищеописаним і будуть правильними, тому четверту відповідь необхідно вибрати правильною.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo