At which side of this road in a settlement is a driver of a truck with maximum authorized weight of more than 3.5 t allowed to stop?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Нагадаємо значення таких термінів з пункту 1.10, згідно з ПДР:

«Дозволена максимальна маса — маса спорядженого транспортного засобу з вантажем, водієм і пасажирами, що встановлена технічною характеристикою транспортного засобу як максимально допустима. Дозволена максимальна маса автопоїзда — це сума дозволеної максимально допустимої маси кожного транспортного засобу, що входить до складу автопоїзда».

«Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів».

Розберемо пункти 15.1, 15.2, 15.3, згідно з ПДР:

Пункт 15.1. «Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі мають здійснюватися в спеціально відведених місцях чи на узбіччі».

Пункт 15.2. «У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

Пункт 15.3. «У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

З описаного вище випливає, що водієві вантажного автомобіля з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т дозволено зупинитися на будь-якому боці дороги, що показані на малюнку. Також не має значення, чи здійснюватиме водій зупинку з метою або без мети розвантаження/завантаження вантажу. Зверніть увагу, що перший варіант відповіді буде неправильним, бо обмежує зупинку на лівому боці тільки з метою завантаження/розвантаження вантажу для цієї дороги. Правильною відповіддю виберемо третю.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo