In case of limb fracture, it is necessary to:

Expert comment

Перелом — це порушення цілісності кістки, що виникає під впливом травми (падіння, удару). Заходи надання першої допомоги залежать від типу перелому.

Травматичні переломи поділяють на відкриті (є пошкодження шкіри в зоні перелому) і закриті (шкірний покрив не порушений).

При відкритому переломі травма не викликає сумнівів. Закритий перелом не такий очевидний, особливо, якщо він неповний, коли порушується частина поперечника кістки, частіше як тріщина.

Для всіх переломів характерні:

•             різкий біль при будь-яких рухах і навантаженнях;

•             зміна положення і форми кінцівки, її вкорочення;

•             порушення функцій кінцівки (неможливість звичних дій або ненормальна рухливість);

•             набряклість і синець в зоні перелому.

Надання першої допомоги при переломах кінцівок багато в чому визначає результат травми: швидкість загоєння, попередження низки ускладнень (кровотеча, зміщення уламків, шок) і має три мети:

1)            створення нерухомості кісток в області перелому (що попереджає зсув уламків та пошкодження їх краями судин, нервів і м’язів).

Цей пункт забезпечується накладанням шини та подальшою її фіксацією. Як шину можна використовувати підручні матеріали: дошку, фанеру, товсту гілку тощо;

2)            профілактика шоку;

3)            швидка доставка потерпілого до медичного закладу.

Таким чином, із запропонованих варіантів відповіді правильним і першочерговим за необхідністю (в загальному випадку) буде другий.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo