Are you obliged, when driving straight, to give way to the motorcycle?

Expert comment

Питання вимагає ретельного пояснення і розуміння кожної деталі.

Згадаймо пункт 10.2, згідно ПДР:

«Виїжджаючи на дорогу з житлової зони, дворів, місць стоянки, автозаправних станцій та інших прилеглих територій, водій повинен перед проїжджою частиною чи тротуаром дати дорогу пішоходам і транспортним засобам, які рухаються по ній, а з'їжджаючи з дороги - велосипедистам і пішоходам, напрямок руху яких він перетинає».

Наведемо значення терміна «прилегла територія» з пункту 1.10, згідно з Правилами:

«Прилегла територія - територія, яка примикає до краю проїжджої частини та не призначена для наскрізного проїзду, а лише для в'їзду до дворів, на стоянки, автозаправні станції, будівельні майданчики і т. п. або виїзду з них».

Ситуацію прояснить дорожній знак, який бачимо на малюнку. Знак відноситься до інформаційно-вказівних знаків. Згідно ПДР:

«Знак 5.29.3 «Тупик» застосовується для позначення дороги, яка не має наскрізного проїзду».

Ситуація прояснилася з того боку, що мотоцикліст виїжджає точно не з прилеглої території. Тупик і прилегла територія - різні поняття. Тупик - це дорога, а не територія.

Тобто, так як мотоцикліст виїжджає не з прилеглої території, житлової зони і т. п., він не повинен поступатися дорогою перед виїздом на проїжджу частину.

У ситуації, яку бачимо на ілюстрації, залишається керуватися правилами проїзду перехресть, так як перехрестя, простими словами саме і є місце перетину, примикання або розгалуження доріг на одному рівні.

Нагадаємо, що не вважається перехрестям місце прилягання до дороги виїзду з прилеглої території!

Перехрестя нерегульоване, так як не регулюється світлофорами або регулювальником. Знаки пріоритету відсутні, тому правильно буде орієнтуватися на пункт 16.12, згідно ПДР:

«На перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов'язаний дати дорогу транспортним засобам, що наближаються праворуч, крім перехресть, на яких організовано круговий рух...».

Виходячи з вищевикладеного, другий варіант відповіді буде правильним. Ми (як водій автомобіля) повинні поступитися дорогу, так як у нас «перешкода з правого боку» на перехресті рівнозначних доріг.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo