What is the maximum speed at which a white car can travel on this road if it moves outside the village (except for vehicles driven by drivers with up to 2 years of experience)?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Чітку відповідь на це запитання знайдемо в пункті 12.6, згідно з ПДР:

«Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 «Початок населеного пункту», дозволяється рух зі швидкістю:

a) автобусам (мікроавтобусам), які здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам — не більше 80 км/год;

б) транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, — не більше 70 км/год;

в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, і мопедам — не більше 60 км/год;

г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більше 90 км/год;

ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 «Автомагістраль», — не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, які відокремлені одна від одної розділювальною смугою, — не більше 110 км/год, на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год».

Як бачимо на малюнку, легковий автомобіль рухається по дорозі поза населеним пунктом, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку, які розділені горизонтальною дорожньою розміткою 1.5. На таких дорогах дозволяється рух зі швидкістю до 90 км/год — третій варіант відповіді буде правильним.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo