Who of the drivers has stopped his vehicle on the road outside the settlement incorrectly?

Expert comment

Розглянемо докладніше дорожній знак, який встановлено, і табличку під ним. Він належить до заборонних. Згідно з ПДР:

«Знак 3.34 «Зупинку заборонено» забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, окрім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

Не поширюється дія знака:

• на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

• у разі наявності під ним таблички 7.18 «Крім осіб з інвалідністю» на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, з встановленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Зона дії знака — від місця установки до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на ту сторону дороги, на якій він встановлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 «Зона дії» на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3 «Зона дії».

Знак може застосовуватися разом із розміткою 1.4 (жовта суцільна лінія), при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки».

«Табличка 7.2.2 «Зона дії» позначає зону дії заборонних знаків 3.34 «Зупинку заборонено», 3.35 «Стоянку заборонено», 3.36 «Стоянку заборонено по непарних числах місяця», 3.37 «Стоянку заборонено по парних числах місяця», а також довжину одного або декількох розташованих один за одним зупинних майданчиків.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Тепер звернемося до розділу 15 «Зупинка і стоянка», згідно з ПДР:

Пункт 15.1. «Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі мають здійснюватися у спеціально відведених місцях чи на узбіччі».

Пункт 15.2. «У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

Пункт 15.3. «У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділову смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

Розглянемо кожен автомобіль окремо з точки зору відповіді на запитання:

Водій білого автомобіля неправильно зупинив свій транспортний засіб — на узбіччі з лівого боку дороги, бо знаходиться за межами населеного пункту, а зупинка і стоянка транспортних засобів на лівому боці дороги дозволяються лише в населених пунктах.

Водій синього автомобіля неправильно зупинив свій транспортний засіб. На узбіччі з правого боку дороги — дозволяється, але транспортний засіб в такому випадку знаходиться в зоні дії знаку 3.34 «Зупинку заборонено», про що свідчить табличка під знаком 7.2.2 «Зона дії».

Водій фіолетового автомобіля правильно зупинив свій транспортний засіб. На узбіччі з правого боку дороги — дозволяється: і до місця встановлення знака 3.34 «Зупинку заборонено», і до зони дії цього знака.

Виходячи з вищевикладеного, правильною відповіддю буде друга — неправильно зупинили свій транспортний засіб водії білого і синього автомобілів.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo