How much should the cargo clearance be exceeded, in height from the road surface (except for container ships on the routes established by Ukravtodor and authorized units of the National Police) in order for cargo to be transported according to special rules?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Відповідь на це запитання допоможе дати пункт 22.5, згідно з ПДР:

«За спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, доріг сіл, селищ, міст районного значення, — 3,75 м), за висотою від поверхні дороги — 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах — 4,35 м), за довжиною — 22 м (для маршрутних транспортних засобів — 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів — понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах — до 46 т), навантаження на одиночну вісь — 11 т (для автобусів, тролейбусів — 11,5 т), здвоєні осі — 16 т, строєні — 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь — 11 т, здвоєні осі — 18 т, строєні — 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі — більше 16 т, строєні осі — більше 22 т або фактичною масою більше 40 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь — понад 11 т, здвоєні осі — більше 18 т, строєні осі — більше 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах — понад 46 т) в разі перевезення вантажів, які діляться, автомобільними дорогами забороняється.

Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь більше 7 т або фактичною масою більше 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення».

Очевидно, що третій варіант відповіді буде правильним.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo