In which case it is forbidden to move onto tramway track located at the same level as the carriageway?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Нагадаємо значення термінів, які звучать у тексті запитання, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Трамвайні колії — елемент дороги, призначений для руху рейкових транспортних засобів, який обмежується за шириною спеціально виділеним вимощенням трамвайної лінії або дорожньою розміткою. По трамвайних коліях допускається рух нерейкових транспортних засобів відповідно до розділу 11 цих Правил».

«Проїзна частина — елемент дороги, призначений для руху нерейкових транспортних засобів. Дорога може мати декілька проїзних частин, межами яких є розділювальні смуги».

Відповідь на це запитання знайдемо в пункті 11.8, згідно з ПДР:

«По трамвайній колії попутного напрямку, розташованій на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, дозволяється рух за умови, що це не заборонено дорожніми знаками або дорожньою розміткою, а також під час випередження, об’їзду, коли ширина проїзної частини недостатня для виконання об’їзду, без виїзду на трамвайну колію.

На перехресті дозволяється виїжджати на трамвайну колію попутного напрямку в тих самих випадках, але за умови відсутності перед перехрестям дорожніх знаків 5.16, 5.17.1, 5.17.2, 5.18, 5.19.

Поворот ліворуч або розворот мають виконуватися з трамвайної колії попутного напрямку, розташованої на одному рівні з проїзною частиною для нерейкових транспортних засобів, якщо інший порядок руху не передбачено дорожніми знаками 5.16, 5.18 або розміткою 1.18.

В усіх випадках не має створюватися перешкод для руху трамвая».

Міркуючи логічно, стає зрозумілим, що вказане у варіантах 1, 2, 3 збігається за змістом із зазначеним у пункті 11.8 і буде правильним. Однак правильною відповіддю буде п’ята, яка об’єднує вказане у варіантах 1, 2, 3.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo