Where is the driver of a red car allowed to stop the vehicle on the road in the settlement?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Звернемося до пунктів 15.1, 15.2 і 15.3, щоб прояснити ситуацію, згідно з ПДР:

Пункт 15.1. «Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі мають здійснюватися в спеціально відведених місцях чи на узбіччі».

Пункт 15.2. «У разі відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху)».

Пункт 15.3. «У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 (вузька суцільна лінія), а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.

Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються».

З вищенаведених пунктів можна зробити висновок, що в ситуації, яка зображена на малюнку, в населеному пункті спеціально відведені місця і узбіччя для здійснення на них зупинки відсутні, тому зупинка дозволена біля правого краю проїзної частини (якомога правіше) або на лівому боці дороги, оскільки бачимо, що проїзна частина має по одній смузі для руху в кожному напрямку, без трамвайних колій посередині та не розділена вузької суцільною лінією горизонтальної дорожньої розмітки.

Правильний варіант відповіді — третій.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo