Is the driver of a black car allowed to overtake in this situation?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

У цьому випадку слід нагадати значення терміна «обгін», згідно з пунктом 1.10:

«Обгін — випередження одного або кількох транспортних засобів, пов’язане з виїздом на смугу зустрічного руху».

Бачимо, що на ілюстрації показана ділянка дороги з обмеженою оглядовістю, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Обмежена оглядовість — видимість дороги в напрямку руху, обмежена геометричними параметрами дороги, придорожніми інженерними спорудами, насадженнями та іншими об’єктами, а також транспортними засобами».

Також розберемо докладний опис установленого попереджувального знака, який підтверджує обмежену оглядовість, його опис згідно з ПДР:

«Знак 1.3.1 «Декілька поворотів» позначає ділянку дороги з двома і більше розташованими один за іншим небезпечними поворотами з першим поворотом праворуч.

Знак установлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

За наявності трьох і більше поворотів, які йдуть один за одним, разом зі знаком потрібно застосувати табличку 7.10 «Кількість поворотів» із зазначенням кількості поворотів. Допускається вказувати кількість поворотів і на самому знаку».

Тепер розберемо докладніше пункт 14.6, згідно з ПДР:

«Обгін заборонено:

a) на перехресті;

б) на залізничних переїздах і ближче ніж за 100 м перед ними;

в) ближче ніж за 50 м перед пішохідним переходом у населеному пункті і 100 м — поза населеним пунктом;

г) в кінці підйому, на мостах, естакадах, шляхопроводах, крутих поворотах та інших ділянках доріг з обмеженою оглядовістю чи в умовах недостатньої видимості;

ґ) транспортного засобу, який здійснює обгін або об’їзд;

д) в тунелях;

е) на дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку;

є) колони транспортних засобів, позаду якої рухається транспортний засіб з увімкненим проблисковим маячком (крім помаранчевого)».

Тобто в цій ситуації згідно з підпунктом «г» пункту 14.6 обгін буде заборонений. Причина цього — обмежена оглядовість на такому повороті, внаслідок чого водій, який має намір виконати обгін, може не побачити транспортний засіб, що рухається по зустрічній смузі та може спричинити ДТП (лобове зіткнення).

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo