In which cases it is forbidden to move into the side of the road intended for oncoming traffic?

Expert comment

Розглянемо пункти 11.3 і 11.4, які стосуються цього запитання, згідно з ПДР:

«Пункт 11.3. На дорогах з двостороннім рухом, які мають по одній смузі для руху в кожному напрямку, за відсутності суцільної лінії дорожньої розмітки чи відповідних дорожніх знаків виїзд на смугу зустрічного руху можливий лише для обгону та об’їзду перешкоди або зупинки чи стоянки біля лівого краю проїзної частини в населених пунктах у дозволених випадках, при цьому водії зустрічного напрямку мають перевагу».

«Пункт 11.4. На дорогах з двостороннім рухом, які мають щонайменше дві смуги для руху в одному напрямку, забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги».

У другому варіанті сказано про переривчасту лінію, розглянемо її опис, згідно з ПДР:

«Розмітка 1.5 розділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, що мають дві або три смуги; позначає межі смуг руху у разі наявності двох і більше смуг, призначених для руху в одному напрямку. Лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку».

Таким чином, перший варіант відповіді буде правильним, про що говорить пункт 11.4. Другий варіант відповіді не буде правильним, бо переривчасту лінію перетинати дозволено.

Ask advice from friends:
Comments •