Does the driver have always take into account the condition of the road surface when choosing a safe speed in winter?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Наведемо значення таких термінів, згідно з пунктом 1.10 ПДР:

«Безпечна швидкість — швидкість, за якої водій має змогу безпечно керувати транспортним засобом та контролювати його рух у конкретних дорожніх умовах».

«Дорожні умови — сукупність факторів, що характеризують (з урахуванням пори року, періоду доби, атмосферних явищ, освітленості дороги) видимість у напрямку руху, стан поверхні проїзної частини (чистота, рівність, шорсткість, зчеплення), а також її ширину, величину схилів на спусках і підйомах, віражів і заокруглень, наявність тротуарів або узбіч, засобів організації дорожнього руху та їхній стан».

Звернемося до пункту 12.1, згідно з ПДР:

«При виборі в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен враховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним».

Розберемо значення терміна «дорожня обстановка», згідно з ПДР:

«Дорожня обстановка — сукупність факторів, що характеризуються дорожніми умовами, наявністю перешкод на певній ділянці дороги, інтенсивністю і рівнем організації дорожнього руху (наявність дорожньої розмітки, дорожніх знаків, дорожнього обладнання, світлофорів та їхній стан), які повинен враховувати водій під час вибору швидкості, смуги руху і прийомів керування транспортним засобом».

Міркуючи логічно, з вищеописаного стає зрозумілим, що правильною відповіддю слід вибрати першу — повинен враховувати завжди, в будь-якій ситуації без винятків.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo