Under what conditions are vehicles allowed to move along pavements and footpaths for the performance of works or servicing of trade and other enterprises located directly next to these pavements or footpaths?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

«Пішохідна доріжка — доріжка з покриттям, призначена для руху пішоходів, виконана в межах дороги чи поза нею і позначена знаком 4.13 «Доріжка для пішоходів».

«Тротуар — елемент дороги, призначений для руху пішоходів, який прилягає до проїзної частини або відокремлений від неї газоном».

Пункт 11.13 стосується цього запитання, розберемо його, згідно з ПДР:

«Забороняється рух транспортних засобів по тротуарах і пішохідних доріжках, крім випадків, коли вони використовуються для виконання робіт чи обслуговування торговельних та інших підприємств, розташованих безпосередньо біля цих тротуарів або доріжок, за відсутності інших під’їздів і за умови виконання вимог пунктів 26.1, 26.2 і 26.3 цих Правил».

Звернемося до пунктів 26.1, 26.2, 26.3, згідно з ПДР:

«Пункт 26.1. Пішоходам дозволяється рухатися у житловій та пішохідній зонах як по тротуарах, так і по проїзній частині. Пішоходи мають перевагу перед транспортними засобами, але не повинні створювати безпідставних перешкод для їхнього руху».

«Пункт 26.2. У житловій зоні забороняється:

a) транзитний рух транспортних засобів;

б) стоянка транспортних засобів поза спеціально відведеними місцями і таке їх розташування, яке утруднює рух пішоходів і проїзд оперативних або спеціальних транспортних засобів;

в) стоянка з працюючим двигуном;

г) навчальна їзда;

ґ) рух вантажних автомобілів, тракторів, самохідних машин і механізмів (крім тих, що обслуговують об’єкти і громадян, які виконують технологічні роботи, або належать громадянам, які проживають в цій зоні).

«Пункт 26.3. У пішохідну зону в’їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають чи працюють у цій зоні, або автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять пасажирів з інвалідністю. Якщо до об’єктів, розташованих на цій території, є інші під’їзди, водії повинні користуватися тільки ними».

Стає зрозумілим, що при дотриманні двох умов — відсутність інших під’їздів і надання переваги пішоходам — таким транспортним засобам дозволено рух по тротуарах і пішохідних доріжках. Правильною відповіддю буде третя.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo