Along what trajectory can the driver of a white car move into a reversible lane when making a turn.

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Пункт 11.12 стосується цього запитання, згідно з ПДР:

«Водій, який здійснює поворот на дорогу, що має смугу для реверсивного руху, може перестроюватися на неї тільки після проїзду реверсивного світлофора з сигналом, що дозволяє рух, і якщо це не суперечить пунктам 11.2, 11.5 та 11.6 цих Правил».

На малюнку бачимо два встановлених перед і після повороту інформаційно-вказівних знаки, розберемо їх описи, згідно з ПДР:

«Знак 5.15 «Виїзд на дорогу з реверсивним рухом» застосовується для позначення виїзду на дорогу, позначену знаком 5.13 «Дорога з реверсивним рухом», і встановлюється на всіх бічних виїздах.

«Знак 5.13 «Дорога з реверсивним рухом» застосовується для позначення початку ділянки дороги, на якій по одній або кількох смугах напрямок руху може змінюватися на протилежний».

Тепер розглянемо значення сигналів реверсивного світлофора, згідно з ПДР:

«8.7.4. Для регулювання руху транспортних засобів на вулицях, дорогах або по смугах проїзної частини, напрямок руху на яких може змінюватися на протилежний, застосовуються реверсивні світлофори з червоним X-подібним сигналом і зеленим сигналом у вигляді стрілки, спрямованої вниз. Ці сигнали забороняють або дозволяють рух по смузі, над якою вони розташовані.

Основні сигнали реверсивного світлофора можуть бути доповнені жовтим сигналом у вигляді стрілки, нахиленої по діагоналі вниз праворуч, увімкнення якого забороняє рух по смузі, позначеній з обох боків дорожньою розміткою 1.9, і інформує про зміну сигналу реверсивного світлофора та необхідність перестроювання на смугу руху праворуч.

При вимкнених сигналах реверсивного світлофора, що розташований над смугою, позначеною з обох боків дорожньою розміткою 1.9, в’їзд на цю смугу заборонено».

Стає зрозумілим, що рух по траєкторії А суперечитиме вимогам пункту 11.12, а також буде небезпечним, бо сигнал реверсивного світлофора ми зможемо побачити тільки вже рухаючись по цій смузі, і він необов’язково, як в ситуації на малюнку, дозволятиме рух по цій смузі в цьому напрямку. Що стосується траєкторії Б, то рух по ній виконуватиме вимоги пункту 11.12, яким слід керуватися на таких поворотах при виїзді на дорогу з реверсивним рухом, а також забезпечує нам рух по своїй смузі (дорозі) після повороту. Тільки по траєкторії Б слід рухатися в ситуації, яку показано на ілюстрації.

Правильна відповідь — третя, відповідно.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo