Is it allowed for the driver of a red car in this situation to run ahead of the truck from the left?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку бачимо дорогу зі смугою, напрямок руху на якій може змінюватися на протилежний, — над цією смугою встановлено реверсивний світлофор. На реверсивному світлофорі увімкнено червоний Х-подібний сигнал. Розглянемо пункт 8.7.4, який допоможе розібратися в цій ситуації, згідно з ПДР:

«Для регулювання руху транспортних засобів на вулицях, дорогах або по смугах проїзної частини, напрямок руху на яких може змінюватися на протилежний, застосовуються реверсивні світлофори з червоним X-подібним сигналом і зеленим сигналом у вигляді стрілки, спрямованої вниз. Ці сигнали забороняють або дозволяють рух по смузі, над якою вони розташовані.

Основні сигнали реверсивного світлофора можуть бути доповнені жовтим сигналом у вигляді стрілки, нахиленої по діагоналі вниз праворуч, увімкнення якого забороняє рух по смузі, позначеній з обох боків дорожньою розміткою 1.9, та інформує про зміну сигналу реверсивного світлофора і необхідність перестроювання на смугу руху з правого боку.

При вимкнених сигналах реверсивного світлофора, що розташований над смугою, позначеною з обох боків дорожньою розміткою 1.9, в’їзд на цю смугу заборонено».

Відповідно, увімкнений Х-подібний сигнал червоного кольору забороняє рух по смузі, над якою він встановлений. Тобто випередження вантажного автомобіля з лівого боку також буде заборонено в цьому випадку, бо має на увазі в’їзд на смугу для реверсивного руху, по якій рух заборонено.

Правильна відповідь — друга.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo