In what direction are you allowed to move in this situation?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку бачимо перехрестя, яке регулюється світлофором. На світлофорі увімкнені червоний сигнал і в додатковій секції стрілка зеленого кольору, яка вказує напрямок ліворуч.

Розберемо, що позначає така комбінація світлових сигналів світлофора, згідно з ПДР:

«Сигнали світлофора мають такі значення:

б) зелений у вигляді стрілки (стрілок) на чорному фоні дозволяє рух у зазначеному напрямку (напрямках). Таке саме значення має сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції світлофора.

Сигнал у вигляді стрілки, що дозволяє поворот ліворуч, дозволяє й розворот, якщо він не заборонений дорожніми знаками.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції, увімкнений разом із зеленим сигналом світлофора, інформує водія про те, що він має перевагу в зазначеному стрілкою (стрілками) напрямку (напрямках) руху перед транспортними засобами, що рухаються з інших напрямків;

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом із жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, які рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при увімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

Таким чином, у цьому випадку дозволяється повернути ліворуч або зробити розворот, бо в додатковій секції світлофора увімкнена стрілка зеленого кольору, яка дозволяє рух у відповідному напрямку, а також розворот. На малюнку ми не спостерігаємо інших дорожніх знаків, які б забороняли розворот на перехресті.

Правильний варіант відповіді — другий.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo