What steps should a driver take if the dimensions of his vehicle do not allow making a turn from extreme position on the carriageway?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Дане питання стосується пунктів ПДР 10.4 та 10.6.

Пункт 10.4 «Перед поворотом праворуч та ліворуч, у тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку…».

Пункт 10.6 дозволяє відступити від вимог пункту 10.4, якщо транспортний засіб через свої габарити або інші причини не може виконати поворот чи розворот з відповідного крайнього положення. За умови, що це не суперечить вимогам заборонних чи наказових дорожніх знаків, дорожньої розмітки та не створить небезпеки чи перешкод іншим учасникам руху. Також передбачено цим пунктом, що при необхідності, для забезпечення безпеки дорожнього руху, при здійсненні повороту або розвороту, слід звернутися за допомогою до інших осіб.

Ask advice from friends:
Comments •