Which driver has correctly taken the turning lane when entering an intersection where a roundabout is organized?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку бачимо встановлений наказовий знак, згідно з ПДР:

«Знак 4.10 «Круговий рух» вимагає об’їзду клумби (центрального острівця) в напрямку, показаному стрілками на перехресті з круговим рухом».

Тобто попереду є перехрестя, де організовано круговий рух.

Звернемося до пункту 10.4, згідно з ПДР:

«Перед поворотом праворуч і ліворуч, в тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій зобов’язаний завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли відбувається поворот у разі в’їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, встановленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою.

Водій, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям з відповідного крайнього положення на проїзній частині цього напрямку, повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, а при виконанні цих маневрів не з крайнього лівого положення на проїзній частині — і попутним транспортним засобам. Водій, що виконує поворот ліворуч, повинен дати дорогу попутним транспортним засобам, які рухаються попереду нього і виконують розворот.

За наявності трамвайної колії посередині проїзної частини водій нерейкового транспортного засобу, що виконує поворот ліворуч або розворот поза перехрестям, повинен дати дорогу трамваю».

Бачимо, що обидва водії рухалися по суміжних смугах попутного напрямку і під’їхали до цього перехрещення проїзних частин по цих самих смугах, з яких і можуть зробити в’їзд на перехрестя з круговим рухом.

Додамо, що відповідні дорожні знаки і дорожня розмітка, які визначали б напрямки в’їзду на перехрестя, тут відсутні, тобто обидва водії не порушують вимоги Правил та в’їжджають на перехрестя з круговим рухом правильно.

Правильною відповіддю буде третя.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo