For what violations you may be deprived of the right to drive vehicles?

Expert comment

Правопорушення, які вказані у відповідях, регламентуються такими статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення:

1 — стаття 130 КУпАП.

2 — стаття 123, частина 2 КУпАП.

3 — стаття 124 КУпАП.

4 — стаття 121, частина 6 КУпАП.

Наведемо статті Кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Стаття 130. Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції.

Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння чи під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, і відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, — тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб і на інших осіб — накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян чи адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб».

«Стаття 123. Порушення особами, які керують транспортними засобами, правил руху через залізничні переїзди.

Частина 2. В’їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонено, тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого, або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого».

«Стаття 124. Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Порушення учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху, що викликало пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, — тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року».

«Стаття 121. Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами.

Частина 6. Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованими або не перереєстрованим в установленому порядку, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у невстановленому для цього місці, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Як бачимо, за правопорушення, які перераховані у відповідях 1, 2, 3, Законодавством України водій може бути позбавлений права керування транспортним засобом. Правильна відповідь — п’ята, в якій об’єднані варіанти 1, 2, 3.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo