Drivers of what vehicles are allowed to move in this situation?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку бачимо, що перехрестя, яке регулюється світлофором, мають намір проїхати три автомобілі: червоний — повернути ліворуч, сірий — прямо, синій — повернути праворуч, про що свідчать попереджувальні сигнали у вигляді світлових покажчиків поворотів.

На світлофорі ввімкнено червоний, що забороняє рух, сигнал світлофора, а також у додатковій секції сигнал у вигляді зеленої стрілки, що вказує поворот праворуч.

Розберемо докладніше, що означає ця комбінація сигналів світлофора, згідно з пунктом 8.7.3 ПДР:

«Сигнали світлофора мають такі значення:

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом з жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, що рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при ввімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

Стає зрозумілим, що рух транспортних засобів, які мають намір рухатися в напрямку, зазначеному зеленою стрілкою в додатковій секції, буде дозволено, в інших напрямках керуємося червоним сигналом — рух заборонено.

Правильна відповідь — четверта, тільки водій синього автомобіля має намір рухатися праворуч.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo