How does the driver's field of view change with increase in speed?

Expert comment

Зі збільшенням швидкості поле зору водія звужується, бо він змушений дивитися набагато далі вперед, щоб встигнути оцінити ситуацію в дорожній обстановці, яка стрімко змінюється.

Водій повинен рухатися зі швидкістю, що дозволяє йому: бачити і розуміти дорожню обстановку, приймати правильні та своєчасні рішення, встигати технічно грамотно керувати автомобілем.

Розуміти дорожню обстановку повинен кожен водій. Розуміти потрібно все те, що ви бачите, а бачити на дорозі треба все. Головне, як водій бачить, розуміє і оцінює дорожню обстановку. Хороший водій завжди думає не за себе і для себе, а за всіх відразу і за кожного окремо. Його цікавлять наміри і передбачувані дії всіх учасників руху, які знаходяться на цій ділянці дороги, незалежно від того, хто вони і скільки їх.

Першою ознакою перевищення розумної швидкості та першою причиною для зниження швидкості руху є сильно зменшене поле зору. Прагніть до того, щоб на будь-якій ділянці дороги поле зору у вас було максимально розкритим.

Розумна швидкість руху вибирається водієм не за показником спідометра, а виходячи з конкретних умов на тій чи іншій ділянці дороги і власної кваліфікації. Скільки в цей час у вас буде «км/год», залежить від маси різних факторів. Це та швидкість, на якій водій здатен бачити і розуміти все, що відбувається навколо нього, прогнозувати розвиток подій і приймати правильні рішення про збільшення швидкості, її зменшення або взагалі повну зупинку машини.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo