Drivers of what vehicles are allowed to move in this situation?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку бачимо перехрестя, де черговість проїзду визначається світлофором, тобто перехрестя регульоване. Розберемо значення світлофора докладніше, згідно з ПДР:

Пункт 8.7.2. «Світлофори з вертикальним розташуванням сигналів можуть мати одну або дві додаткові секції з сигналами у вигляді зеленої стрілки (стрілок), які розташовані на рівні сигналу зеленого кольору».

Пункт 8.7.3. «Сигнали світлофора мають такі значення:

б) зелений у вигляді стрілки (стрілок) на чорному фоні дозволяє рух у зазначеному напрямку (напрямках). Таке саме значення має сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції світлофора.

Сигнал у вигляді стрілки, що дозволяє поворот ліворуч, дозволяє й розворот, якщо він не заборонений дорожніми знаками.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції (секціях), увімкнений разом із зеленим сигналом світлофора, інформує водія про те, що він має перевагу в зазначеному стрілкою (стрілками) напрямку (напрямках) руху перед транспортними засобами, що рухаються з інших напрямків;

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції (секціях) разом із жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, що рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при увімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої смуги руху (або крайньої лівої смуги руху на дорогах з одностороннім рухом) за умови надання переваги в русі іншим його учасникам, які рухаються з інших напрямків на сигнал світлофора, що дозволяє рух».

На малюнку бачимо увімкнений червоний сигнал світлофора й увімкнений сигнал у вигляді зеленої стрілки «ліворуч» у додатковій секції разом із червоним сигналом світлофора. Тобто в цій ситуації дозволено рух тільки в напрямку стрілки зеленого кольору — ліворуч і розворот, бо ми не спостерігаємо дорожніх знаків, які б забороняли розворот.

З представлених автомобілів, орієнтуючись на ввімкнені світлові покажчики повороту, тільки синій автомобіль має намір повернути ліворуч, а значить, тільки йому дозволено рух. Правильний варіант відповіді — другий.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo