Which of the cars is parked in violation of the Traffic Rules in the situation shown?

Expert comment

На малюнку бачимо автомобілі, які поставлені на стоянку по різних боках дороги: на лівому боці — чорний, на правому боці — червоний автомобіль з розпізнавальним знаком.

На правому боці дороги встановлено дорожній знак, який належить до заборонних, і табличку під ним. Розберемо їхній опис докладніше, згідно з ПДР:

«Знак 3.34 «Зупинку заборонено» забороняє зупинку і стоянку транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

Не поширюється дія знака:

• на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

у разі наявності під ним таблички 7.18 «Крім осіб з інвалідністю» на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, з установленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Дія знака поширюється тільки на той бік дороги, на якому він встановлений.

Зона дії знака може бути зменшена табличкою 7.2.2 «Зона дії» на початку зони дії, а також установленням у кінці його зони дії дублюючого знака з табличкою 7.2.3 «Зона дії».

Знак може застосовуватися разом з розміткою 1.4, при цьому зона його дії визначається за довжиною лінії розмітки».

«Табличка 7.18 «Крім осіб з інвалідністю» означає, що дія знака не поширюється на мотоколяски і автомобілі, на яких установлено розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю» відповідно до вимог цих Правил. Застосовується зі знаками 3.1, 3.34, 3.35, 3.36, 3.37, 3.38.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Також спостерігаємо розпізнавальний знак, який встановлено на червоному автомобілі. Згідно з ПДР:

«Пункт 30.3. На відповідних транспортних засобах установлюються такі розпізнавальні знаки:

ґ) «Водій з інвалідністю» — квадрат жовтого кольору зі стороною 150 мм і чорним зображенням символу таблички 7.17 «Особи з інвалідністю». Знак розміщується спереду і ззаду на механічних транспортних засобах, якими керують водії з інвалідністю або водії, що перевозять пасажирів з інвалідністю».

З описаного вище випливає:

• чорний автомобіль поставлено на стоянку правильно, бо знак 3.34 «Зупинку заборонено» не поширюється на бік, де стоїть чорний автомобіль;

• червоний автомобіль поставлено на стоянку правильно, бо під знаком 3.34 «Зупинку заборонено» встановлена табличка 7.18 «Крім осіб з інвалідністю», яка означає, що дія знака 3.34 не поширюється на червоний автомобіль через те, що на цьому автомобілі встановлено розпізнавальний знак «Водій з інвалідністю».

Відповідно, обидва автомобілі поставлені правильно, правильний варіант відповіді — третій.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo