Under what condition is it allowed to overtake a vehicle after passing the road sign shown installed with a plate?

Expert comment

Наведемо докладний опис представленого дорожнього знака і таблички, щоб правильно відповісти на це запитання. Знак належить до заборонних. Згідно з ПДР:

«Знак 3.25 «Обгін заборонено» забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких, що рухаються зі швидкістю менше 30 км/год (поодинокими вважаються одиночні транспортні засоби, автопоїзди, а також буксируючий транспортний засіб у зчепленні з буксируваним).

Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду зприлеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

Зона дії знака може бути зменшена встановленням у кінці зони його дії знака 3.26 «Кінець заборони обгону».

«Табличка 7.1.1 «Відстань до об’єкта» позначає дистанцію від знака допочатку небезпечної ділянки, місця запровадження відповідного обмеження або певного об’єкта (місця), розташованого попереду за ходом руху.

Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

З цього випливає, що наявність під знаком таблички 7.1.1 «Відстань до об’єкта» означає, що дія знака 3.25 «Обгін заборонено» почнеться через 500 м. Відповідно, якщо обгін завершиться не більше, ніж через 500 м після проїзду цих дорожніх знаків, то в такому випадку буде дозволено виконати обгін. Правильний варіант відповіді — другий.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo