Under what condition will you be allowed to overtake a truck in the situation shown?

Expert comment

На малюнку зображені дорожня горизонтальна розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) і заборонний знак 3.25 «Обгін заборонено». Розглянемо їх докладні описи згідно ПДР: «Знак 3.25 «Обгін заборонено» забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких, що рухаються із швидкістю менше 30 км\год (одиночними вважаються поодинокі транспортні засоби...). Зона дії знака - від місця установки до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту...».

«Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в'їзд заборонено; ... Лінію перетинати забороняється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати дану лінію для об'їзду нерухомої перешкоди,..., а також обгону поодиноких транспортних засобів, що рухаються із швидкістю менше 30 км\год ».

І в описі до дорожньої розмітки 1.1, і до заборонного знаку 3.25 вказана однакова гранична швидкість - менше 30 км\год. Як підсумок, на малюнку попереду одиночний транспортний засіб, обгін якого ми можемо зробити, не порушуючи ПДР, якщо він рухається зі швидкістю менше 30 км\год.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo