Does a pedestrian have a priority if he or she crosses the road at a regulated pedestrian crossing?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Чітку відповідь на це запитання дасть пункт 4.16, згідно з ПДР:

«Пішохід має право:

a) на перевагу під час переходу проїзної частини позначеними нерегульованими пішохідними переходами, а також регульованими переходами за наявності на те відповідного сигналу регулювальника чи світлофора;

б) вимагати від органів виконавчої влади, власників автомобільних доріг, вулиць і залізничних переїздів створення умов для забезпечення безпеки дорожнього руху».

Нагадаємо, що означає «перевага», згідно з описом терміну, який наведено в пункті 1.10:

«Перевага — право на першочерговий рух стосовно інших учасників дорожнього руху».

Очевидно, що правильним варіантом відповіді буде другий, який буквально цитує підпункт «а» пункту 4.16.

Ask advice from friends:
Comments •