How will you pass an oncoming vehicle in this situation?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

На малюнку відразу звертаємо увагу на перешкоду на смузі зустрічного руху, яка ускладнює роз’їзд транспортних засобів, а також встановлений дорожній знак, що належить до знаків пріоритету. Наведемо його опис, згідно з ПДР:

«Знак 2.5 «Перевага зустрічного руху» забороняє в’їзд на вузьку ділянку дороги, якщо це може утруднити зустрічний рух. Водій повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, які перебувають на вузькій ділянці.

Знак установлюється безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги».

Варто зауважити, що знак установлено на щиті з фоном жовтого кольору. Пункт 8.2 прояснить ситуацію, згідно з ПДР:

«Дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою і можуть бути постійними, тимчасовими та зі змінною інформацією.

Тимчасові дорожні знаки розміщуються на переносних пристроях, дорожньому обладнанні або закріплюються на щиті з фоном жовтого кольору і мають перевагу перед постійними дорожніми знаками».

Причина встановлення знака згідно з пунктом 13.4 ПДР:

«Якщо зустрічний роз’їзд утруднений, водій, на смузі руху якого є перешкода чи габарити транспортного засобу, яким він керує, заважають зустрічному руху, повинен дати дорогу. На ділянках доріг, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск», за наявності перешкоди дати дорогу повинен водій транспортного засобу, який рухається на спуск».

З цього випливає, що встановлений знак тимчасовий і в цей момент зобов’язує наш автомобіль поступитися дорогою жовтому автомобілю, який рухається назустріч, незважаючи на те, що на його смузі є перешкода, яке ускладнює зустрічний роз’їзд. Правильна відповідь друга — у нашого автомобіля немає переваги, тому він проїде другим.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo