Is it allowed to teach driving a vehicle on roads marked with the following road signs?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Розглянемо опис представлених дорожніх знаків. Обидва знаки належать до інформаційно-вказівних. Згідно з ПДР:

«Знак 5.1 «Автомагістраль» застосовується для позначення доріг, на яких установлено відповідні режими руху відповідно до розділу 27 цих Правил. Знак встановлюється на початку автомагістралі».

«Знак 5.3 «Дорога для автомобілів» застосовується для позначення дороги, призначеної тільки для руху автомобілів, автобусів та мотоциклів, і на якій діють особливі умови дорожнього руху, передбачені розділом 27 цих Правил (за винятком пункту 27.3 цих Правил)».

Розглянемо пункт 27.2 розділу 27 «Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів», згідно з ПДР:

«На автомагістралях і дорогах для автомобілів забороняється:

a) рух тракторів, самохідних машин і механізмів;

б) рух вантажних транспортних засобів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т поза першою і другою смугами руху (за винятком повороту ліворуч або розвороту на дорогах для автомобілів);

в) зупинка поза спеціальними місцями для стоянки, позначеними дорожніми знаками 5.38 «Місце для стоянки» або 6.15 «Місце відпочинку»;

г) розворот і в’їзд у технологічні розриви розділювальної смуги;

ґ) рух заднім ходом;

д) навчальна їзда».

Це запитання також безпосередньо стосується розділу 24 «Навчальна їзда», а саме пункту 24.9, згідно з ПДР:

«Забороняється навчання водінню транспортних засобів у житловій зоні, на дорогах для автомобілів та на автомагістралях».

Безсумнівно, виходячи з наведеної вище інформації, правильним варіантом відповіді буде другий: «Заборонено».

Ask advice from friends:
Comments •