How should the driver of a vehicle with orange flashing beacon turned on act at a non-regulated intersection of equivalent roads?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

Відповідь на це запитання знайдемо в пункті 3.6, згідно з ПДР:

«Увімкнення проблискового маячка оранжевого кольору на транспортних засобах з розпізнавальним знаком «Діти», на механічних транспортних засобах дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі, на великогабаритних та великовагових транспортних засобах, на сільськогосподарській техніці, ширина якої перевищує 2,6 м, не надає їм переваги в русі, а служить для привернення уваги та попередження про небезпеку. При цьому водіям транспортних засобів дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі дозволяється відступати від вимог дорожніх знаків (крім знаків пріоритету та знаків 3.21, 3.22, 3.23), дорожньої розмітки, а також пунктів 11.2, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9, 11.10, 11.12, 11.13, підпунктів «б», «в», «г» пункту 26.2 цих Правил за умови забезпечення безпеки дорожнього руху. Водії інших транспортних засобів не повинні перешкоджати їхній роботі».

У цій ситуації обидва водії повинні керуватися пунктом 16.12, в якому йдеться про те, що на перехресті рівнозначних доріг водій нерейкового транспортного засобу зобов’язаний дати дорогу транспортним засобам, які наближаються з правого боку, крім перехресть, де організовано круговий рух. У пункті 3.6 перераховані деякі пункти, від вимог яких водії таких транспортних засобів можуть відступати, однак пункти розділу 16 «Проїзд перехресть» там не вказані.

Відповідно, другий варіант відповіді буде правильним.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo