Is it allowed for the driver of a blue car to advance ahead of the car accompanying the convoy and moving with a green flashing beacon turned on?

Provisions of the Traffic Rules

Expert comment

З пункту 3.3 випливає, що увімкнений маячок зеленого кольору (самостійно або в поєднанні з увімкненим маячком синього кольору) застосовується на транспортному засобі, який супроводжує колону транспортних засобів, а саме замикає її. Після проїзду такого оперативного транспортного засобу скасовуються обмеження на рух інших транспортних засобів. При цьому під час супроводу на транспортному засобі, що рухається попереду колони, увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору.

Розберемо пункт 3.4, щоб правильно відповісти на це запитання, згідно з ПДР:

«Забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього і червоного або лише червоного кольору та зеленого або синього і зеленого кольору та супроводжуваних ними транспортних засобів (колони), а також рухатися по суміжних смугах зі швидкістю колони або займати місце в колоні».

Таким чином, правильним варіантом відповіді буде перший — заборонено.

Ask advice from friends:
Comments •
user-photo